Archív

Dětský den

Dne 9.10.2010 jsme uspořádali pro místní děti závody v chytání ryb. Ráno jsme se sešli u rybníka za krásného, ale studeného dne. Dětí přišlo jen 5, ale velice vehementně se zapojily do chytání. Co však bylo krásným překvapením, že se k dětem přidaly i jejich rodiče a navodily krásnou atmosféru pohodového dopoledne. Do poledne sice žádnou rybu nechytily, ale vůbec jim to nevadilo. Kapříka nakonec také spatřily a společně ho znovu vypustily do rybníka. Každý dostal malé občerstvení a drobnost od sponzorů. Úsměvy na dětských tvářích, ale i jejich rodičů, při oznámení že se podobné akce budou konat i v příštím roce dávalo tušit, že se akce líbila. Jen věříme ve větší účast a přát si aby se i ryby podívaly některému dítěti na udičku. Fotografie z akce jsou k vidění ve fotogalerii.

Vysazení ryb
Dnes bylo do rybníka vysazeno 42 kusů kapra o celkové váze 130 kg. Jednalo se velice krásné ryby dovezené z rybníka v Rozstání. Všechny ryby byly nad 50 cm. Foto v fotogalerii.

Brigáda
Dne 5.3.2011 od 8 hodin se koná brigáda u rybníčka pod zámkem (za příznivého počasí!!!). Železné hrábě a pracovní rukavice sebou. Petrův zdar. Foto z brigády přidáno do fotogalerie.  

 
Dambořice
Odchyt ryb udicí v Dambořicích je od 13.5 do 15.5.2011. Kdo z rybářů sdružení Srdíčko má zájem, ať se ozve panu Konečnému. Dopravu si zajistí chytající rybáři.

Nová sezóna

 Tak a je to tady! Sluníčko nám rozspustilo zbytky ledu, zahřálo teploměry se na velice příjemné jarní teploty a nám rybářům se začaly potit ruce. Vytáhli jsme veškerý rybářský "vercajk", promazali navijáky a zkontrolovali funkčnost různých pomůcek určených k lovu těch nejušlechtilejších tvorů. Dokoupily se návnady a nástrahy. A hurá k "Srdíčku". První ryba už byla ulovena a také dle nepsaných pravidel vrácena zpět do vody. Zatím jsou záběry sporadické, ale jak se bude voda ohřívat, budou i záběry přibývat. Po tolika dnech, kdy jsme se těšili na posezení u vody s ostatními "tichými blázny", jsme se konečně dočkali. A dočkáme se snad i nepřeberného množství adrenalinových zážitků při zdolávání krásných kaprů či amurů z našeho překrásného rybníka. Přeji všem co nejčastější pípání hlásičů, že ryba bere a přátelské setkávání s ostatními členy našeho rybářského sdružení. Petrův zdar 

Dambořice 2011

Dne 14.5.2011 jsme se vydali do Dambořic nachytat nějaké kapry k nám do rybníka, aby dětský den proběhl při záběrech ryb a děti měly nějaký důvod k úsměvu. Nakonec jsme sice žádné ryby nedovezli, ale nebylo to tím, že jsme žádné nenachytali, ale nedohodli jsme se na ceně, kterou majitel rybníka na poslední chvíli výrazně navýšil. Ale k rybaření. Vyrazili jsme brzy ráno a cesta proběhla bez problémů. Rybník byl velice hezký, zasazený do lesnaté krajiny. A taky velice dobře zarybněný. Většina z nás byla velice spokojena s úlovky. Chytilo se velké množství kaprů, většinou mezi 50-60cm. Vyjímkou nebyl ani kapr nad 70cm. Největšího kapra ale ulovil Luboš Štěpán. Jednalo se opravdu o trofejního kapra o velikosti 86 cm a hmotnosti přes 11 kg. Myslím, že i přes nedohodu s prodejem ryb byla tato akce prospěšná. Poznali jsme novou vodu, dobře si zachytali a pěkně si odpočinuli od každodenního shonu. Někteří z nás se k této soukromé vodě určitě podívají znovu. Pár fotografií je ve fotogalerii.

Den pro děti

Den pro děti se uskuteční 18.6.2011 od 7,00 hodin. Kdo má zájem dělat pořadatele či pomoci sponzorsky, tak ať se ozve panu Konečnému. Od 13.6.2011 platí na Srdíčku zákaz lovu ryb.  

  Dne 18.6.2011 jsme uspořádali II.rybářský den pro děti na rybníčku Srdíčko v Račicích. Všichni jsme si přáli, aby přišlo více dětí než v loňském roce, aby vyšlo počasí a hlavně aby se "něco chytilo". Od ranních hodin však nebe připomínalo zamračeného mrzouta, který každou chvíli pošle dávku vody na zem. Časem se však počasí umoudřilo a dokonce sluníčko pohladilo 14 rozradostněných dětských tvářiček s doprovodem. Po úvodním seznámení začal napínavý souboj o krásné ceny pro vítěze závodů. Hned první ryba byla nakonec ta největší. A protože za největší ulovenou rybu byla jako cena právě tato ryba, tak si ji šťastný lovec odnášel domů. A to Erik Gája a kapr byl velký 56 cm. Hlavním kritériem pro vítězství v závodech však byla celková délka ulovených ryb. Celkem bylo uloveno 9 ryb v celkové délce 336 cm. Vítězkou a zároveň i nejmladší účastnicí se stala Gita Jalůvková (129 cm ulovených ryb). Na druhém místě se umístila Vendula Březovská (71 cm) a třetí Erik Gája (56 cm). Nejen pro ně, ale pro všechny děti byly připraveny odměny, které jim budou připomínat den, kdy strávily hezké dopoledne u krásně upraveného rybníčka Srdíčko. Aby žádný lovec netrpěl hladem a žízní, tak bylo připraveno mnoho pochutin, včetně domácích koláčů či opékaných špekáčků. Na závěr bych rád poděkoval nejen všem, kteří se na akci podíleli jako pořadatelé, ale i všem přítomným za vzorné chování a dodržování pořádku v okolí rybníka. Zvláštní poděkování patří sponzorům (Obec Račice-Pístovice, Rybářské a lovecké potřeby Kotík-Vyškov, Oldřich Konečný-Račice, Marlena Březovská-Račice), bez kterých by nebylo možné připravit pro děti takové množství cen a občerstvení. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii a krátké sestříhané video ve videogalerii nebo na https://www.youtube.com/watch?v=-v9zLSqA6Tk

 

22.07.2011 12:25
Vyhodnocení ankety
V poslední anketě mohli členové sdružení hlasovat o tom, jaké ryby by nejraděli přidali k současné osádce ryb v rybníku Srdíčko. S přehledem to vyhrál lín, který získal 55% hlasů. Dále se umístil kapr(27%) a candát(18%).

01.08.2011 19:02

Candáti v Srdíčku

29.7.2011 bylo do rybníčka Srdíčko vysazeno cca. 80ks candáta o velikosti 8-10cm. Prosíme všechny rybáře, aby vynechali nástrahy živočišného původu. Děkujeme 
 
19.09.2011 19:26

Candáti v Srdíčku II.

Dnes bylo do rybníčka Srdíčko vysazeno dalších 30 ks candáta. Jednalo se o ryby cca. 30cm velké. Prosíme všechny rybáře, aby dále nepoužívali živočišné nástrahy!!! Děkujeme. Foto ve fotogalerii.

Olšany

13.10.2011 11:02

V letošním roce jsme navázali spolupráci s rybářským sdružením s Olšan. Spolupráce se bude v budoucnu týkat hlavně výměny rybí násady, pozváním členů na rybářské závody, možná i možností návštěvy a chytání ryb u spřátelené organizace, atd. V letošním roce jsme do Olšan vyexpedovali cca. 50ks kapra o velikosti 15-20 cm z našeho vlastního odchovu. Jako protislužbu nám bude kdykoli zdarma zapůjčena nádoba na přepravu ryb. Máme přislíbenu i násadu lína. V rámci prohloubení spolupráce bylo několik členů pozváno i na rybářské závody 8.10.2011 do Olšan. Z naší organizace jeli 3 členové. Přes velice nepříznivé počasí vládla na závodech přátelská atmosféra, nikomu nešlo o to vyhrát (až na 3 závodníky, kteří se zaměřili na lov Ouklejí), ale spíše se dobře pobavit a navázat přátelství. Ale byly to závody a ani naši zástupci se neztratili. Všichni ulovili několik kaprů a karasů. Podařilo se jim chytit největšího kapra, umístit se na 4. místě (první tři místa obsadili "ouklejáři") :-))) a hlavně se utvrdili o tom, že vzájemná spolupráce může fungovat. Myslím, že uspořádání závodů z pozváním několika členů spřátelených sdružení je velice dobrý nápad a přeji si, aby něco podobného uspořádalo i naše sdružení v příštím roce.

 

 

Rybářské závody pro děti
27.05.2012 18:22

3.ročník rybářských závodů pro děti se uskutečnil 23.6.2012 od 7 hodin na našem rybníčku. I tentokráte se velice vydařilo počasí, účast dětí byla znovu oproti loňsku větší a očekávání převeliké. Už od půl 7 přicházely první děti, losovaly si místa k chytání a těšily se jak nahodí. Po oficiálním zahájení a posílení se drobným občerstvením začal nefalšovaný boj o medaile a další ceny, které věnovaly sponzoři. Po polovině dohodnuté doby bylo jasné, že ryby stávkují a nechtějí brát tak, jak by si malý rybáři přáli. Přesto pár se však nechalo ošálit. Někteří proto propadali skepsi a málem se to vymstilo mladé rybářce, které zabral kapr a nastražený prut zmizel v tmavé vodě rybníka. Prut se nakonec podařilo zachránit i s kaprem, který nakonec byl i největší. Není nejdůležitější kdo vyhrál, ale to, že se děti pobavily pro ně netradiční disciplíně a byly vytrženy ze stereotypu ostatních dní. Všechno podstatné můžete vzhlédnout na videu na stránce

https://youtu.be/Oo6jJ5vdqQoi.

Brigáda

Od 7 hodin 15.9.2012 proběhla brigáda za účelem opravy přítokové roury. Rouru bylo potřeba opravit a zaizolovat, aby v zimě nedocházelo k promrznutí. Po odkopání zeminy byly zabetonovány spoje a podloží pod rouramy, poté položena izolace, zabetonováno a zasypáno zeminou. To vše se stihlo do poledne. Teď zima ukáže, jak byla práce dobře provedena. Pár fotek je v galerii.

Odevzdání povolenek za rok 2012

Odevzdat povolenky nejpozději do 6.1.2013 panu Konečnému. Je možno je dát do poštovní schránky před domem. Na poslední čistý list rybáři napíší počet docházek, druh úlovku, každého počet a váhu. Je to potřeba k vytvoření zprávy za rok 2012.

 

Členská schůze
08.01.2013 12:31

Členská schůze Sdružení se koná v pátek 1.2.2013 od 17 hodin v prvním patře zasedačky Obecního úřadu v Račicích. Účast všech členů je povinná!

 

Výstava Brno 2013
12.03.2013 09:01

Tak jsem navštivil letošní výstavu rybářských potřeb v Brně. Co mě nejvíc zaujalo? Asi to, že sportovní rybářství se brzy stane zálibou pro majetné. Samozřejmě asi přeháním, protože sedět u rybníka se dá i s výbavou za pár tisíc a návnadou v řádu desetikorun. Ale prodejci nás přesvědčují, že bez jejich výrobků se žádný rybář neobejde a taky žádnou rybu nechytne. Tak co by měl každý rybář mít? Pořádné oblečení a obuv, samozřejmě speciální (cca. 10-15 tisíc), sedačku nebo lehátko (2000,- a víc), stojan na pruty (2000,-), pruty (minimálně 4, nejlépe 6 v hodnotě min. 15000,-) a k tomu navijáky v přibližně stejné hodnotě. Dále samozřejmě tašku na pruty, na příslušenství, na návnady a kdoví na co ještě (min. za 3000,-). Samozřejmě se nechytá jen jeden den, když se chce chytnout ryba správné velikosti, tak je potřeba bivak, spacák, vařič, nádobí a doplňky bratru za 15000,-. A největší ryby jsou asi jen na velkých vodách a daleko od břehu. Tak to potřebujeme člun s elektromotorem a nesmíme zapomenou na echolot, abysme věděli kde se ryba nachází (min. 20000,-). Dle prodejců žádnou rybu nechytneme bez speciální návnady a nástrahy. Tak to potřebujeme několik desítek kilo boilies, pelet speciální kukuřice, mixů a dipů či boosterů(v hodnotě mnoha tisíc). K tomu potřebujeme speciální silony, šňůry, háčky, zátěže, swingery, plováky a další příslušenství jen od renomovaných firem v řádu tisíců korun. Tak vlastně zjišťuji, že budu muset nejdřív vykrást banku, abych si mohl v klidu posedět u rybníka a doufat, že chytnu rybu svých snů. Dle prodejců to nejde! Tak si musím koupit aspoň pár vzorků nástah, nějaké příslušenství a doufat, že aspoň někdy rybu přelstím. Stejně se nakonec vrátím k napařenému rohlíku či uvařené kukuřici a doma namíchanému šrotu. Nepotřebuju chytit největší rybu, ale odpočinout si od shonu, zbavit se na chvíli stresu každodenního života a užívat si každou chvíli při lovu ryb. A to žádnými penězi nelze zaplatit. Ale přesvědčil jsem se, že rybářství je docela komerční záležitost. Mnoho návštěvníků si odnášelo nejen zážitky z poznání nových trendů, ale hlavně utratilo velké množství peněz za náčiní a nástrahy k provozování svého koníčka. Tak byli vlastně spokojeni všichni a "vo tom to je".

IV.rybářské závody pro děti se uskuteční 1.6.2013 od 7 hodin. Schůzka členů je v pátek 17.5.2013 v 16,30 hodin u rybníka pod zámkem. Petrův zdar

Záčátek sezóny 2013

Tak letošní sezóna začala díky dlouhé zimě později. V současné době je však v plném proudu. A úlovky jsou na tuto roční dobu parádní. Chytají se ryby velké, velice krásné, bez náznaků jakékoli nemoci. Co je však s podivem, že rybáři krásného počasí téměř nevyužívají a nejdou si posedět k vodě. Po tak dlouhém půstu! Je sice více domácí práce, ale vyšetřit si pár hodin za týden snad zvládne každý. Nebo ne? Při pár docházkách za rok není jisté, že rybu člověk uloví i v sebelépe zarybněném rybníce. My máme to štěstí, že v našem rybníce jsou krásné ryby, šance na ulovení je velká a přesto je tak málo navštěvován. Na státních vodách je šance k ulovení větší ryby daleko menší a na soukromých vodách to stojí nemalé peníze a jistota úlovku není větší. Ti kdo chodí pravidelně, tak většinou jsou velmi spokojeni i když ryby neberou. Rybaření přece není jen o rybách, ale i o přátelském posezení, odpočinku a zbavení se problémů i stresu všedních dní. Ať se Vám prohýbají pruty a hrčí navijáky. Petrův zdar.

P.S. Pár nových fotek úlovků přidám co nejdřive.

Rybářský den pro děti 2013

10.06.2013 14:40

Dne 1.6.2013 se uskutečnil už 4.ročník závodů v chytání ryb pro děti s Račic a Pístovic. Přivítal nás pěkný den stvoření pro rybaření, který vydržel téměř až do konce. To už déšť závodníkům i doprovodu moc nevadil. Do závodů se přihlásilo 16 dětí, které nachytaly 9 ks ryb (3 kapry a 6 pstruhů). Největší kapr měl 59 cm, další dva 55 a 54 cm. Pstruzi měli mezi 26 až 31 cm. Konečné pořadí: 1. V.Březovská, 2. D.Hudcová,3. D.Mišák, 4. P.Březovský a 5. L.Hudec. Pro všechny děti bylo jako obvykle připraveno občerstvení, špekáčky a hodnotné ceny. Za zdařilou akci můžeme poděkovat členům sdružení, sponzorům, dětem i rodičům. Všechno proběhlo k naprosté spokojenosti. Video je: https://youtu.be/OYi_sLYMWRk a fotografie je možno stáhnout na: https://www.uloz.to/xLJVcH2G/rybarske-zavody-1-6-2013-rar

Schůzka

V pátek 30.8.2013 se v 17 hodin se uskutečnila u rybníka Srdíčko schůzka členů sdružení. Projednával se  postup při opravě rybníka, nákup ryb a úpravy rybářského řádu. Na opravu hráze a odbahnění rybníka bude vytvořen projekt, který bude projednán radou OÚ. Další postup bude sdělen. Ryba se v letošním roce nakupovat nebude! Změny v rybářském řádu Sdružení: lovná míra kapra-45 cm a počt kusů pro ponechání:10, možnost chytání ryb na živočišnou nástrahu. Povolen odchyt 1ks candáta.

Odevzdání povolenek

Povolenky je nutné odevzdat nejpozději do 5.1.2014 panu Konečnému. Možno i do poštovní schránky. Petrův zdar

Členská schůze

Mimořádná členská schůze sdružení se uskuteční 26.1.2014 v 9,30 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Račice. Účast všech členů nutná!

Schůze sdružení

V pátek 28.2.2014 v 17 hodin se koná členská schůze našeho sdružení v zasedací místnosti obecního úřadu. Účast všech členů nutná. Petrův zdar

Brigáda

17.03.2014 11:34

Do fotogalerie jsem přidal pár fotek z brigády (15.3.2014).

Schůze

10.03.2014 11:41
Dne 14.3.2014 od 17 hodin se uskuteční schůze našeho sdružení v zasedací místnosti OÚ. Účast členů nutná. Je v zájmu každého člena aby se dostavil, protože se bude projednávat členství v nově vytvořeném spolku. Petrův zdar.